Dzikowska Elżbieta
W swoim czasie Telewizja Polska zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych o wszystkich kontynentach świata, pod tytułem „Pieprz i Wanilia”. Cieszyły się dużą popularnością i można stwierdzić, że oglądała je większość naszego społeczeństwa.
W dniu dzisiejszym, gdy programy przyrodnicze lub też dokumentalne są na wyciągnięcie ręki, na wielu kanałach telewizyjnych, tego rodzaju dokumenty nie robią już takiego wrażenia. Jednak w czasach, gdy dostęp do telewizji był ograniczony a ilość programów bardzo mała, reportaże przygotowane przez Elżbietę Dzikowską i jaj męża przybliżały nas wszystkich do zupełnie innego świata.
Podróżniczka, reżyserka, operatorka filmów dokumentalnych, z wykształcenia sinolog i historyk sztuki jest także autorką wielu książek. Wraz ze swoim mężem Tonym Halikiem, jako pierwsza polska ekipa odwiedziła ostatnią stolicę Inków Vilcabamba.
Poznała prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej i Europy, Azji. Była w miejscach bliskich i odległych a dzięki jej umiejętnościom mogliśmy być tam razem z nią.
Polecane artykuły
Kiedy do gastrologa? Najczęściej spotykane powody wizyt
W dobie dzisiejszego świata, gdzie świat ucieka nam przez palce, bardzo często borykamy się z wieloma problemami chorobowymi. Jednym z najcięższych obszarów chorobowych jest układ pokarmowy. Najciężej go wyleczyć, a dolegliwości związane z przechodzeniem choroby nie są przyjemne, ale i długotrwałe i
Technologie telekomunikacyjne
Świat komunikacji bardzo się zmienił. Dziś równie ważną pozycje w tej dziedzinie zajmuje komunikacja komputerowa, jak i bezpośrednia. głosowanie przez internet Wszyscy korzystają z komputerów, ze sprzętu technologicznego, z komunikatorów, które pozwalają się nam porozumiewać na odległość. Okazuj